Zlatovláska a Slíbená princezna

1. leden 2017 | 13.07 |

Slíbená princezna

Konečně jsme se dočkali a na Čt1 byla o Vánocích další filmová pohádka o Zlatovlásce a Jiříkovi podle Karla Jaromíra Erbena "Slíbená princezna". Jenže tato pohádka byla poněkud "přeplácaná" - hodně dobrých vtipů, spousta úžasných nápadů, krásná příroda, ale v hlavě jsme měli po shlédnutí pohádky "Slíbená princezna" jenom zmatek.

Jiřík dostane kůži ryby-hada, uvaří ji pro svého zlého pána. Oba potom rozumí řeči zvířat. Jiřík jde pánovi pro nevěstu se zlatými vlasy. Zlatovlasá Radost je slíbená nedobrému pirátovi. Radost se zamiluje do Jiříka, ale neví, že ji Jiřík slíbil přivézt svému pánovi.

Pohádka natočena roku 2016, režie Ivan Pokorný podle scénáře Ivy Procházkové.

slíbená princezna

"Zlatovláska"

klasická česká filmová pohádka. Je to naše oblíbená pohádka, kterou milujeme, a rádi se na ni díváme. Babička s hadem, zlý král, Zlatovláska s Jiříkem jsou dobře čitelní, jak je známe ze stejnojmenné pohádky, kterou napsal Karel Jaromír Erben. Zlo neušlo trestu a dobro zvítězilo.

Král dostal od babičky hada. Jiřík, kuchař, hada připraví a oba porozumí řeči zvířat. Zlý král pošle Jiříka pro Zlatovlásku. Jiřík splní úkoly a Zlatovlásku pro krále získá. Jiřík přiveze Zlatovlásku králi a ten ho dá popravit. Zlatovláska Jiříka oživí a král chce být mladší, ale zemře. Zlatovláska s Jiříkem jsou šťastni, že mohou být konečně spolu.

Pohádku natočila paní režisérka Vlasta Janečková a hudbu složil Angelo Michajlov.

zlatovláska

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře